УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ КРАМАТОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 92 ЗАГАЛЬНОГО ТИПУ «ЧЕРВОНІ ВІТРИЛА»

Сторінка фізінструктора

18 лютого у садочку відбулося спортивно-музичне  свято «Козацькі розваги» для старших дошкільнят, під час яких маленькі козачата закріпили знання про козаків, їх побут, звичаї, традиції.

Діти виховували в себе любов до рідного краю, потяг бути здоровими та спритними.

Наприкінці «Козацьких розваг» дошкільнят нагородили медалями та солодкими яблуками.

ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ МАЛЯТ

(поради батькам)

Фізичні вправи зміцнюють м'язи і кістки, позитивно впливають на діяльність всіх внутрішніх органів, особливо -серця і легень.

Завдяки регулярним заняттям фізкультурою у дитини значно збільшується обсяг легень, дихання стає більш глибоким, отже - збільшується кількість кисню, що надходить до організму. А це - запорука повноцінного кровообігу.

Якщо у малюка погано розвинена грудна клітка, дихає він поверхово, значить є небезпека виникнення недокрів'я та інших захворювань. Дуже гостро реагують на нестачу кисню клітини головного мозку. У дітей виникає запаморочення, роздратованість, голо­вний біль.

Без повноцінного фізичного навантаження залишається порівняно маленьким і слабким серце, найменше перенапруження може при­звести до розладу його діяльності.

Фізичні вправи корисно впливають і на діяльність травного тракту, печінки, нирок, залоз внутрішньої секреції, сприяють вдосконаленню координації рухів, позитивно впливають на розвиток центральної нервової системи.

Отже, день дитини має починатися з ранкової зарядки, стати неодмінною складовою частиною режиму дня.

Чіткий ритм забезпечує нормальний перебіг життєвих процесів, сприяє виникненню стійких позитивних, здорових звичок. Якщо дитину не привчати до режиму, вона капризує, спить неспокійно, апетит у неї поганий.

Фізичні вправи для дітей мають бути простими, доступними. Дошкільнятам не слід пропонувати вправи з важкими предметами, гантельну гімнастику, бо м'язи у них ще слабкі, а непосильні вправи можуть негативно вплинути на серцеву діяльність. Щоб малюкам було цікаво, придумайте вправи з різними іграшками - прапорцями, обручами, м'ячами та іншими. Обіграйте кожну фізичну вправу, створіть ігрову ситуацію, цікаву і корисну для дітей.

Такі фізичні рухи, вправи і ситуації краще засвоюються дітьми, використовуються у повсякденному житті, бо це урізноманітнює і робить цікавою діяльність дитини.

Ранкова зарядка може перетворитися на захоплюючу гру-казку або розповідь, наприклад, прогулянка чи мандрівка до лісу, зустріч чи знайомство з різними тваринами, казковими героями та інше.

Тому потрібно звертати увагу на організацію і проведення фізичних вправ як у режимі дня дошкільника так і у повсякденному житті. Рухаючись дитина розвивається, навчається життєво необхідним рухам. А це дуже важливо для подальшого життя і розвитку дитини.